Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualności » Wręczenie dyplomu Honorowego Członkostwa TPN w Przemyślu prof. dr hab. Marii Łanczont
Wręczenie dyplomu Honorowego Członkostwa TPN w Przemyślu prof. dr hab. Marii Łanczont
Utworzono przez w dniu 10-01-2024

W piątkowe przedpołudnie 15 grudnia 2023 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu odbyła się wyjątkowa uroczystość wręczenia dyplomu honorowego członkostwa TPN prof. dr hab. Marii Łanczont z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej z Lublina. Wybór miejsca na tę uroczystość nie był przypadkowy, gdyż Pani Profesor Maria Łanczont to absolwentka Słowaka.

Gości przybyłych na to szczególne wydarzenie powitali dyrektor szkoły Tomasz Dziumak i prezes TPN Waldemar Wiglusz. Pan Grzegorz Poznański przedstawił sylwetkę Pani Profesor, zaś prowadzący uroczystość dr hab. Tomasz Pudłocki, prof. UJ, zaznaczył, że jest to dziewiętnaste wyróżnienie dyplomem honorowego członkostwa w stuletniej historii Towarzystwa Przyjaciół Nauk im. Kazimierza Marii Osińskiego w Przemyślu.

Po otrzymaniu dyplomu z rąk władz towarzystwa Pani Prof. Łanczont wygłosiła prelekcję pt. „Człowiek a środowisko strefy karpackiej (ze szczególnym uwzględnieniem strefy Przemyśla) w epoce kamienia – w poszukiwaniu wzajemnych relacji”.

W wydarzeniu uczestniczyła: młodzież liceum, Rodzina Pani Profesor oraz dr hab. Marta Połtowicz-Bobak z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego.