Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualności » Spotkanie z sędzią Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie – panem Pawłem Grońskim
Spotkanie z sędzią Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie – panem Pawłem Grońskim
Utworzono przez w dniu 13-02-2024

16 stycznia 2024 roku w sali filmowej miało miejsce spotkanie z absolwentem I LO w Przemyślu, panem Pawłem Grońskim, sędzią i wiceprezesem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa budowlanego i zagospodarowania przestrzennego oraz praw uchodźców. Jest on także wykładowcą w Okręgowej Radzie Adwokackiej i Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie oraz członkiem zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Sędziów Sądów Administracyjnych.

W spotkaniu zorganizowanym przez pana Jarosława Dyrdę dla klas humanistycznych i prawniczych uczestniczyły klasy Ig oraz II c. Podczas wykładu uczniowie zapoznali się z organizacją i rolą sądów administracyjnych w Polsce, tajnikami pracy sędziego sądów administracyjnych oraz dowiedzieli się, jak kierować swoją karierą zawodową, by w przyszłości osiągnąć sukces. Pan Paweł Groński w sposób bardzo przystępny i obrazowy opowiadał o swoim zawodzie oraz odpowiadał na pytania zebranej młodzieży. W spotkaniu uczestniczyli również: pani dyrektor Aneta Bednarczyk oraz nauczyciele: pani Justyna Trojnar, pani Joanna Radochońska-Sarna i pan Jarosław Dyrda.