Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
Oferta edukacyjna 2022
Utworzono przez w dniu 08-03-2022

Drodzy Kandydaci!
Przed Wami bardzo ważny moment podjęcia decyzji dotyczącej dalszej edukacji. Dlatego zapraszamy Was do zapoznania się z ofertą I Liceum Ogólnokształcącego na rok szkolny 2022/2023. Zostały w niej uwzględnione innowacje z podstaw ekonomii i grafiki cyfrowej oraz nowa klasa o profilu lingwistycznym.

CO NAS WYRÓŻNIA?
Słowak to jedno z wiodących liceów w Polsce. Posiadamy tytuł Srebrnego Liceum w Rankingu Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2022. Corocznie szkoła może się pochwalić bardzo wysoką zdawalnością egzaminu maturalnego, a uczniowie uzyskują bardzo dobre wyniki matury. Absolwenci z powodzeniem podejmują studia na prestiżowych uczelniach w kraju i za granicą.

Jesteśmy Szkołą Olimpijską, to znaczy, że co roku nasi uczniowie zdobywają tytuły laureatów i finalistów w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych i tematycznych. Licealiści ze Słowaka osiągają też sukcesy w dyscyplinach sportowych.

Naszym uczniom oferujemy udział w zajęciach dodatkowych, w czasie których mogą rozwinąć swoje pasje, angażując się w różne przedsięwzięcia: naukowe, kulturalne, sportowe i wolontariackie.

W szkole pracuje doświadczona, stale dokształcająca się i oddana sprawom młodzieży kadra nauczycielska. Posiadamy dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe, w tym: filmową, biologiczną, chemiczną, fizyczną, ekologiczną, dwie sale informatyczne, sale polonistyczne, sale matematyczne, sale językowe. W liceum funkcjonują też: aula, biblioteka z czytelnią oraz nowoczesna hala sportowa pod nazwą Przemyskie Centrum Rozwoju Badmintona.

Pracujemy w systemie jednozmianowym. Każdy uczeń ma możliwość korzystania z bezpłatnej usługi Office 365 Education w domenie slowak.edu.pl. I LO tworzy wspaniała społeczność ambitnych i kreatywnych uczniów, nauczycieli inspisujących młodzież do realizacji planów i marzeń oraz bardzo pomocnych i serdecznych pracowników szkoły.

Jesteśmy przekonani, że I LO to miejsce odpowiednie do Twojego osobistego rozwoju w przyjaznej atmosferze. Zostań członkiem szkolnej rodziny Słowaka.

Dobra szkoła, dobry wybór, dobra przyszłość – CZEKAMY NA CIEBIE!
Poniżej oferta edukacyjna na rok szkolny 2022/2023
Znajdź nas także na Facebooku